کارشناسی

پذیرش در مقطع کارشناسی

 

موسسه آموزش عالی آپادانا در مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی نا پیوسته به دو شیوه با آزمون و بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می کند :

کارشناسی پیوسته

رشته های تحصیلی فعال کارشناسی پیوسته در دانشگاه آپادانا به شرح ذیل می باشد :

1 – مهندسی معماری

2 – مهندسی عمران

3 – مهندسی صنایع

4 – مهندسی کامپیوتر

5 – مهندسی شهرسازی

6 – حسابداری

7 – مدیریت صنعتی

8 – مدیریت بازرگانی

9 – روانشناسی

10 - حقوق

11 – ارتباط تصویری

12 – نقاشی

نحوه پذیرش با آزمون (مهر ماه ) :

پذیرش مهر ماه بصورت با آزمون و از طریق ثبت نام دفترچه آزمون سراسری در سایت سنجش انجام می شود. مهلت ثبت نام دفترچه آزمون، نیمه اول بهمن ماه می باشد و روز آن هر سال ممکن است تغییر یابد، لذا داوطلب باید جدول برنامه زمانی آزمون های سازمان سنجش در سایت سنجش را چک نماید. تاریخ برگزاری این آزمون نیمه اول تیر ماه خواهد بود. اگر داوطلبی از تاریخ فوق مطلع نگردد و ثبت نام انجام ندهد، باید در تیر ماه و دو روز قبل از برگزاری آزمون با در دست داشتن مدارک شناسنامه، کارت ملی، عکس، کلیه مدارک متوسطه و پیش دانشگاهی به حوزه رفع نقص کارت کنکور واقع در شهر محل سکونت خود مراجعه نماید. آدرس این حوزه در شهرستان شیراز : خیابان ساحلی، مجتمع تفریحی فرهنگی دانشگاه شیراز می باشد. با مراجعه به آدرس فوق ثبت نام اولیه آزمون انجام می شود و داوطلب می تواند در آزمون شرکت نماید. نتایج نهایی آزمون در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می گردد و داوطلب می تواند طبق جدول زمان بندی ثبت نام مؤسسه که با سازمان سنجش هماهنگ است، جهت ثبت نام به مؤسسه مراجعه نماید.

نحوه پذیرش بدون آزمون :

 متقاضیان بدون آزمون می توانند از تاریخ                 الی                   با مدارک ذیل به مؤسسه مراجعه حضوری نمایند. پس از اینکه این مؤسسه برای داوطلب از سایت سنجش پذیرش گرفت، داوطلب رسماً دانشجوی این مؤسسه محسوب می شود و می تواند (در صورت امکان از نیمسال مهر) یا از نیمسال بهمن آغاز به تحصیل نماید. لازم به ذکر است چون سایت سنجش فقط در مهلت تعیین شده فوق باز است لذا از متقاضیان گرامی خواهشمند است فقط در همین بازه زمانی جهت ثبت نام مراجعه نمایند.

تذکر مهم : رشته های تحصیلی کارشناسی پیوسته مربوط به آزمون سراسری می باشد و مختص دانش آموزانی است که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده اند و دانش آموزان هنرستان ، کار و دانش و نظری (علوم ریاضی، تجربی و انسانی) که فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند حق شرکت در این آزمون و انتخاب رشته های کارشناسی پیوسته را ندارند. کسانی که مدرک کاردانی  فوق دیپلم) دارند به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه نیز می توانند در این آزمون شرکت نمایند، مدرک کاردانی به جای مدرک پیش دانشگاهی مورد قبول است.

مدارک موردنیاز جهت ثبت نام در مؤسسه :

1 – اصل شناسنامه و یک برگ تصویر از تمام صفحات آن

2 – اصل کارت ملی و یک برگ تصویر پشت و روی آن

3 - عکس 4*3 جدید تمام رخ (خواهران 5 قطعه، برادران 7 قطعه) ضمناً تمامی عکسها باید پشت نویسی کامل شوند.

4 – اصل گواهی موقت پایان دوره متوسطه و پیش دانشگاهی عکسدار و مهر و امضا شده + 2 سری کپی ( آقایان 3 سری)

5- اصل ریز نمرات دوره متوسطه و پیش دانشگاهی عکسدار و مهر و امضا شده و تمبردار + 2 سری کپی

6- اصل مدرک پایان دوره دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی عکسدار و مهر و امضا شده + 2 سری کپی

کارشناسی ناپیوسته

رشته های تحصیلی فعال کارشناسی ناپیوسته در مؤسسه آپادانا به شرح ذیل می باشد :

1 – مهندسی معماری

2 – مهندسی اجرائی عمران

3 – مهندسی نقشه برداری

4 – مهندسی کامپیوتر

5 – مهندسی شهرسازی

6 – مهندسی برق – قدرت

7 – حسابداری

8 – طراحی دوخت

9 – طراحی پوشاک

10 – ارتباط تصویری

11 – مرمت و احیاء بناهای تاریخی

نحوه پذیرش با آزمون (مهر ماه) :

پذیرش مهر ماه بصورت با آزمون و از طریق ثبت نام دفترچه آزمون کاردانی به کارشناسی در سایت سنجش می باشد. مهلت ثبت نام دفترچه آزمون، نیمه دوم اردیبهشت ماه یا نیمه اول خرداد ماه می باشد. این تاریخ هر سال ممکن است تغییر یابد لذا داوطلب باید جدول برنامه زمانی آزمون های سازمان سنجش در سایت سنجش را چک نماید. تاریخ برگزاری این آزمون نیمه اول مرداد ماه خواهد بود. اگر داوطلبی از تاریخ فوق مطلع نگردد و ثبت نام انجام ندهد، باید در مرداد ماه و دو روز قبل از برگزاری آزمون با در دست داشتن مدارک شناسنامه، کارت ملی، عکس، مدرک فوق دیپلم به حوزه رفع نقص کارت کنکور واقع در شهر محل سکونت خود مراجعه نماید. آدرس این حوزه در شهرستان شیراز : خیابان ساحلی، مجتمع تفریحی فرهنگی دانشگاه شیراز می باشد. با مراجعه به آدرس ذکر شده ثبت نام اولیه آزمون انجام می شود و داوطلب می تواند در آزمون شرکت نماید. نتایج نهایی آزمون در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می گردد و داوطلب می تواند طبق جدول زمان بندی ثبت نام مؤسسه که با سازمان سنجش هماهنگ است، جهت ثبت نام به مؤسسه مراجعه نماید.

نحوه پذیرش بدون آزمون :

متقاضیان بدون آزمون می توانند از تاریخ               الی                 با مدارک فوق به مؤسسه حضوری مراجعه نمایند. لذا پس از اینکه این مؤسسه برای داوطلب از سایت سنجش پذیرش گرفتی، داوطلب رسماً دانشجوی این مؤسسه محسوب می شود و می تواند  ( در صورت امکان از نیمسال مهر ) یا از نیمسال بهمن آغاز به تحصیل نماید. لازم به ذکر است چون سایت سنجش فقط در مهلت تعیین شده فوق باز است لذا از متقاضیان گرامی خواهشمند است فقط در همین بازه زمانی جهت ثبت نام مراجعه نمایند.

تذکر مهم : رشته های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته مربوط به آزمون کاردانی به کارشناسی می باشد و مختص دانشجویانی است که دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) می باشند. کسانی که دارای مدرک لیسانس پیوسته (یعنی از پیش دانشگاهی مستقیماً در دوره لیسانس پذیرفته شده اند) می باشند به هیچ وجه نمی توانند در این آزمون شرکت نمایند  

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در مؤسسه :

1 - اصل شناسنامه و یک برگ تصویر از تمام صفحات آن

2 - اصل کارت ملی و یک برگ تصویر پشت و روی آن

3 - عکس 4*3 جدید تمام رخ (خواهران 5 قطعه، برادران 7 قطعه) ضمناً تمامی عکسها باید پشت نویسی کامل شوند.

4 - اصل مدرک کاردانی ( گواهی موقت ) + 2 سری کپی یا معرفی نامه فارغ التحصیلی تایید شده + 2 سری کپی

5 - پرینت قبولی ازسایت سازمان سنجش

6 - آقایان در صورت داشتن کارت پایان یا معافیت خدمت، ارائه اصل و کپی این کارت الزامی است .


مؤسسه آموزش عالی آپادانا از مهر ماه 1387 با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همت جمعی از اساتید نمونه و برجسته دانشگاه شیراز فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نموده است. این مؤسسه در حال حاضر در رشته های هنر و معماری، فنی مهندسی و علوم انسانی، در مقاطع مختلف كاردانی و كارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش كشور و هم چنین پذیرش های بدون آزمون این سازمان (بجز در مقطع ارشد)، دانشجو می پذیرد و امیدوار است در سال های آتی دوره های آموزشی خود را در رشته ها و مقاطع دیگر گسترش دهد. كلیه قوانین و مقررات مؤسسه تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدارك تحصیلی دانش آموختگان مؤسسه مورد تأیید رسمی این وزارت می باشد.
مؤسسه آپادانا می كوشد تا با فراهم نمودن محیطی علمی برای دانشجویان آنان را برای ورود به بازار كار و حضور مؤثر و مفید در عرصه اجتماع آماده ساخته و پاسخگوی نیازهای آموزشی و پژوهشی روزافزون جامعه باشد. در این راستا تلاش می گردد با برقراری همكاری های علمی، آموزشی و تحقیقاتی با دانشگاه ها و مراكز پژوهشی و آموزشی معتبر در سطح ملی و بین المللی زمینه انتقال متقابل تجربیات علمی و بروزرسانی آن را فراهم نماید!
مؤسسه آپادانا به عنوان نهادی غیردولتی ـ غیرانتفاعی سعی دارد تا با فراهم كردن امكانات آموزشی و رفاهی گام های مؤثری در جهت ارتقاء امور آموزشی، پژوهشی و رفاهی دانشجویان تا سطح مطلوب بردارد و دانش ها، بینش ها و نگرش های برتر در رشته های مختلف را توسعه دهد.
چشم انداز مؤسسه، ارائه آموزش عالی در رشته های مختلف در مقیاس استانداردهای جهانی آموزش عالی، ارتقاء منزلت علمی دانشجویان در راستای احیاء هویت ملی و دینی و توسعه نگرش ها و خلاقیت های برتر دانشجویی می باشد.